zelené potraviny

Zelené potraviny

Zdá se, že se v poslední době se zelenými potravinami roztrhl pytel. Sociální sítě jsou jich plné, influenceři je propagují na maximum a obchody se zdravou výživou s jejich zásobováním také neotálejí. Je to skvělý posun od nezdravého stravování s množstvím konzervantů a barviv ke zdravější a přírodnější variantě. Na druhou stranu, každá zelená potravina má své specifikum a účinkuje trochu jinak. Víte, pro koho je vhodná moringa, raw aguaje nebo třeba chlorella? Tento článek vám vše ujasní a na konci se dozvíte, s jakými neduhy vám konkrétní bylina pomůže. Pojďme se do toho pustit. 

Význam zelených potravin

Zelené potraviny, často označované jako superpotraviny, jsou širokou řadou produktů pocházejících výhradně z čistě přírodních zdrojů s minimální mírou úpravy.

Jejich význam spočívá v obsahu rozmanitých nutričních prvků. Jsou zdrojem nezbytných vitaminů, minerálů, enzymů, antioxidantů, aminokyselin a dalších látek důležitých pro lidský organismus.

Chlorella

Nejznámější zelenou potravinou je sladkovodní řasa Chlorella, jeden z nejstarších a nejjednodušších organismů v přírodě. Je v něm zakódován věčný řád vesmíru. Její účinky v rámci srovnání zelených potravin se projevují pomalu, nenápadně. Působí spíše ztišujícím, zklidňujícím způsobem. Chlorella představuje bohatý zdroj celé řady biologicky vázaných vitaminů, minerálních látek, aminokyselin, vlákniny a chlorofylu.

S čím pomůže: 

Problémy s játry, při vysokém cholesterolu v krvi, při kožních problémech (alergie, ekzémy, lupénka, dermatitida, drobná poranění), pro zlepšení obranyschopnosti organismu, při stárnutí nebo při střevních a trávicích problémech
chlorella

Barley

Barley Mama z Afriky

Další oblíbenou zelenou potravinou je Barley neboli mladý ječmen. Sklízí se v době bujného růstu, kdy dosahuje 15–18 cm. V této době maximálně čerpá minerály a důležité živiny z půdy. Při konzumaci Barleye můžeme využít energii rychlého růstu, mládí, chuti do života, bezstarostnosti a optimismu. Jeho nástup je velmi rychlý a dynamický. Dodává vitalitu a podporuje více mužskou energii.

S čím pomůže:

– Hormonální systém, psychické problémy, vhodná při těhotenství, tělesné pachy

Sea berry

V případech, kdy je naše zdraví „tak nějak rozladěno“ do více problémů současně a je obtížnější určit, kde začít s regenerací, má Sea Berry silné uplatnění díky svému všestrannému působení. Je bohatým zdrojem přírodních flavonoidů, jako je isorhamnetin, kvercetin a aglykony, dalších bioaktivních látek, vitaminů, nenasycených mastných kyselin a fenolických sloučenin, zejména flavonoidů a fytosterolů, které mají pozitivní účinky na kardiovaskulární systém. Rakytník tím nabízí významnou kardioprotektivní aktivitu, snižuje koncentraci cholesterolu a krevní tlak, zajišťuje antioxidační působení a regulaci krevního oběhu.

S čím pomůže:

– Krevní tlak, kardio, kosti, kloub, svaly, vazy, zhoubná onemocnění, nervový systém a plíce
sea berry máma z afriky

Moringa

Moringa Máma z Afriky

Když už analyzujeme zelené potraviny, tak nám ve výčtu nesmí chybět africká moringa . Tato superpotravina je bohatá na antioxidanty, množství vitaminů (A, C, E, a další) a minerálů. Často se využívá při detoxikaci těla, pro zmírnění únavy a pozitivní účinky má při redukční dietě. Více se o morinze můžete dočíst zde.

S čím pomůže:

– detoxikace organismu, buněčná obnova, regenerace, únava, plodnost, krev

Raw aguaje

Aguaje se rodí uprostřed čistých pralesů v povodí jihoamerických řek Amazonky a Orinoka na jedné z nejkrásnějších palem na Zemi. Asi největším benefitem pro ženské pohlaví jsou její téměř zázračné účinky. 

Aguaje správně formuje hýždě a podporuje zvětšení prsou, hustotu a lesk vlasů, krásu pleti, zvyšuje libido. Vždyť jihoamerické indiánky užívají tyto plody již tisíce let, protože vědí, že pravidelnou konzumací se ženské tělo vytvaruje do podoby naprosté dokonalosti. Tuk se totiž přesouvá na ta správná místa. 

Tím, že aguaje napomáhá vyrovnat přirozenou hormonální hladinu, skvěle působí proti migrénám, při menstruačních bolestech, v období menopauzy a na problémy s osteoporózou. Je rovněž výborným prostředkem pro těhotné a kojící ženy vedoucím ke zlepšení stavu kostí a svalů u jejich dětí. A nejen ženy si přijdou na své. 

Mužům, kteří mají silně zakotveny zejména mužské aspekty, dodává určité zjemnění a harmonizaci pro ideální poměr mužských a ženských energií. Obsahuje 5x více vitaminu A než mrkev a skrývá v sobě bohatství v podobě kvalitních bílkovin, vlákniny, vápníku, fosforu, železa i vitaminů C, E, B1 , B2 , B3

S čím pomůže:

– Buněčný vývoj, vývoj dítěte, hormonální systém, ženské problémy, menstruace, menopauza, migréna, sexualita, těhotenství, omlazuje a tvaruje ženské tělo 🙂

Rozdělení zelených potravin dle užitku

Buňky – vývoj, oxidační stres, regenerace, stárnutí – Raw Aguaje

Detoxikace – Organic Chlorella, Barley Juice, Moringa

Diabetes – Organic Chlorella

Dítě- vývoj – Raw Aguaje

Hormonální systém – Barley Juice, Raw Aguaje

Játra – Organic Chlorella, Organic Sea Berry

Kardio – Organic Sea Berry

Kosti, klouby, svaly, vazy – Raw Aguaje, Organic Sea Berry

Krev – cholesterol – Organic Chlorella, Moringa

Krev – kvalita – Organic Chlorella, Barley Juice, Raw Aguaje

Krevní tlak – Organic Sea Berry, Moringa

Kůže – lupénka, akné, ekzémy, alergie – Chlorella, Barley Juice

Kůže – rány – Organic Chlorella, Organic Sea Berry

Migréna – Raw Aguaje

Nádory/zhoubná onemocnění – Organic Sea Berry

Nervový systém – Organic Sea Berry

Obranyschopnost –  Chlorella, Barley Juice, Organic Sea Berry

Organismus – plísně, bakterie – Organic Chlorella

Organismus – stárnutí – Organic Chlorella, Barley Juice

Osteoporóza – Raw Aguaje

Tělesné pachy – Barley Juice

Plíce – Organic Sea Berry

Psychika – Barley Juice

Sexualita – Raw Aguaje

Sliznice – Raw Aguaje, Organic Sea Berry

Střeva – Organic Chlorella

Těhotenství – Barley Juice, Raw Aguaje, Moringa

Tělo – stárnutí, dlouhověkost, prsa, hýždě – Raw Aguaje

Trávení, zažívací obtíže – Organic Chlorella

Vitalita – Organic Chlorella

Vlasy, nehty, pleť – Raw Aguaje

Zánět – Barley Juice

Doufáme, že byl tento článek dosti výstižný a pomohl vám se lépe zorientovat v zelených superpotravinách. V případě, že byste stále váhali a nevěděli, jakou potravinu vybrat, kontaktujte mě na kristyna.bodjona@mamazafriky.cz a já vám už pomohu 🙂

Please follow and like us:

Zanechte odpověď