Mýty o Africe

  1. Afrika je chudá

Informace, které dostáváme o Africe jsou často extrémy – chudé děti, hladomory, války. Jsou to věci, které jsou zajímavé a zajišťují sledovanost.

Ve skutečnosti ve většině států Afriky je ekonomický růst mnohem větší než ve státech Evropy, co se liší jsou ekonomické rozdíly mezi bohatými a chudými, rozdíly mezi městy a venkovem, existence některých tradičních kmenů, které žijí odděleně od společnosti.

V Africe můžeme potkat jak nejbohatší lidi žijící ve vilách, střední vrstvu pracujících v kancelářích, tak i chudé děti žebrající na ulici.

2. Afričané jsou nevzdělaní

Průměrný Afričan mluví 2-3 jazyky. Důležitost vzdělání si uvědomuje každý, ne každý si jej může dovolit. V mnoha afrických zemích je vzdělání placené už od základní školy, ne každý rodič si může vzdělání pro děti dovolit. Nicméně mnoho lidí dostuduje až vysokou školu, bohužel toto vzdělání není uznané v Evropě, pokud se rozhodnou emigrovat.

Mimo formálního vzdělání existuje také neformální vzdělávání a malé podnikání v čemkoliv je velmi časté v afrických zemích, i nejchudší lidé se nespoléhají jen na pomoc od jiných, ale také něco prodávají například na ulici.

3. Afričané nikdy nic nevynalezli, nepostavili.

Nemůžeme srovnávat vývoj na evropském kontinentě s tím v Africe. V historii žili komunity v Africe jako oddělené kmeny, který často kočovaly na různá místa, kde to pro ně bylo příznivé. V subsaharské Africe lidé neměli potřebu vytvářet rezervy, proto se jim žilo dobře za podmínek, které měli. Nicméně se vytvořily významné říše například na území Ghany a Nigérie, Etiopie, Mali, kde můžeme vidět jejich původní architekturu.

Vynalézavost lidí je možná lepší než v Evropě, z mé osobní zkušenosti jsem byla překvapená, co vše lze vynalézt z jakéhokoliv dostupného materiálu.

Příklady afrických vynálezců:

  • Arthur Zang (Kamerún) – vynálezce Cardiopadu
  • William Kamkwamba (Malawi) – vynálezce mlýnu, který vyrábí elektřinu a vynálezce čerpadla poháněným solární energií
  • Dr. Shirley Jackson (Afroameričanka) – optický kabel, touch telefon, přenosný fax
  • Lewis Latimer
  • Otis Boykin – IBM počítač
  • Marian R. Croak – VoIP
  • Philip Ememagwali – nejrychlejší počítač světa

Vypracovala Martina Osičková a Kristýna Bodjona

Zdroj:

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme.

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!!

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji!

Lenka E. Černá