Integrace míšených dětí

Integrace míšených dětí – je nutné takové téma řešit? Nejsme již natolik liberální a otevřenou společností, které přeci s rasovou diskriminací nemá nic společného? Já jsem velice pozitivní člověk a věřím, že se naše česká společnost stává více respektující k ostatním kulturám. Nicméně stále je dle mého názoru co zlepšovat. Proto tedy považuji za důležité tuto problematiku zviditelnit a mluvit o ní.

Jsem v kontaktu s Afričany žijícími v České republice, kteří o svém životě tu mluví vesměs pozitivně. Ačkoliv se všichni shodují, že určitou míru rasismu v České republice zažili. Dále komunikuji s míšenými lidmi – ať už to jsou mileniálové či generace našich rodičů – kteří se také do jednoho shodují, že rasovou diskriminaci při dospívání pociťovali či pociťují. Pro mě jsou tyto lidské příběhy natolik silné a natolik mnou rezonují, že ODMÍTÁM popírat problém, který v naší společnosti existuje. Zároveň odmítám jen mlčky pozorovat jednání, které mi nepřijde férové a považuji za důležité adekvátně jednat a vystupovat, aby došlo k nějakému posunu.

Věřte, že veškerá má aktivita je konaná s nejlepším vědomím a svědomím. Nechci ve společnosti vyvolávat konflikty, nenávistné komentáře a už vůbec neagituji za imigraci. Moje aktivity směřují k lidem, kteří již v naší společnosti žijí či kteří se do naší společnosti narodí. Jde mi pouze o to, abychom jako národ byli respektováni a respektovali i ostatní národy a kultury, které tu s ními žijí.

Naštěstí na tuto problematiku nejsem sama. Spolupracuji na ní s Martinou Osičkovou, která má na starosti hledání relevantních zdrojů, ze kterých čerpáme, a také se k tématům sama vyjadřuje.

Zanechte odpověď

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme.

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!!

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji!

Lenka E. Černá