O nás

Kristýna Bodjona

Ahoj!

Jsem Kristýna  a momentálně jsem na mateřské dovolené se svými dětmi Bryankem a Aidenkem. Po dobu pěti let jsem žila v západní Africe, v Togu, kde jsem pracovala, vdala se, založila rodinu a pak se vrátila zpět do České republiky.

Skrze můj blog jsem se rozhodla s tebou můj životní příběh sdílet a zároveň ti přiblížit západní Afriku tak, jak ji určitě neznáš. 

Nebaví tě číst? Nebo na čtení nemáš čas? I na to jsem myslela. Poslechni si tedy podcast Máma z Afriky. 

Navíc ti v mém e-shopu nabízím skvělou přírodní africkou kosmetiku a další produkty, které mají za cíl vnést trochu multikulturality na náš trh.

Landry Bodjona

Součástí týmu je  můj manžel Landry, který pro vás dělá videa na YouTube a IGTV. Ve videích odpovídá na vaše dotazy a snaží se vyvrátit některé předsudky vůči Africe. Landry mi mimo jiné poskytuje vhled do afrického chápání, chování a sdílí se mnou africké tradice, historii a další příběhy.

Markéta Jelenová

Na projektu Máma z Afriky však nepracuji sama. V týmu mám i skvělou maminku holčičky Emily, Markétu, která stojí za výrobou Macramé a která má na starosti poradenství ohledně péče o kudrnaté afro vlásky. Mimo jiné přichází se zajímavými tématy na blog či do podcastu a pomáhá mi směřovat projekt směrem, kterým má. 

Martina Osičková

Martina má na starosti téma rasové diskriminace, vyvracení mýtů o Africe, přistěhovalectví, integraci míšených dětí ve společnosti a další témata s tím spojená. Martina vystudovala Mezinárodní vztahy, věnuje se vzdělávání a aktivně se zajímá o problematiku tolerance a respektu ve společnosti. V neposlední řadě je Martina maminkou míšené holčičky. Její aktivitu můžete zaznamenat na Integrace míšených dětí.

 

Vize webu Máma z Afriky

Možná si kladeš otázku, proč jsem vůbec web Máma z Afriky zakládala? Nebylo to úplně bezmyšlenkové. Zaprvé mi přišlo, že lidé toho o Africe ví stále velice málo a mají mnohé předsudky, které se neshodují s realitou. Proto jsem se rozhodla psát více o mém životě v Togu, abych reálně popsala, jak to v Africe chodilo a zároveň chci představit trochu africké historie a africké tradice a kuriozity

Nicméně představení Afriky nebylo to jediné, na co jsem při zakládání webu myslela. Mým dalším cílem je představit přírodní kosmetiku, kterou Afrika nabízí a která je jednou z nejlepší na světě, díky svému čistě přírodnímu složení. Produkty, které nabízím můžete objevit na mém E-shopu Pure Africa.  

V neposlední řadě, je mojí vizí zjednodušit integraci menšinových míšených dětí do české společnosti. Možná teď kroutíš hlavou a říkáš si, že míšené děti jsou kladně přijímané naší společností. Ano, ve většině případů, jsou přijímány kladně, nicméně najdou se i jedinci, kteří to těmto dětem znepříjemňují. Navíc, naše společnost je stále málo multikulturní a většinově bělošská, což s sebou nese určité důsledky.

Míšené děti nemají na trhu hrdiny, se kterými by se mohli ztotožnit, oblečení je také převážně západního stylu a kosmetika také není vždy adaptovaná na jejich kůži a vlásky. Toto míním změnit a doufám, že mezi mými čtenáři a posluchači najdu takové, kteří mi s mojí vizí pomohou.

Napsali o mně:

Hatefree Culture

 

Itálie v Brně – blog o neobyčejném životě s Italem

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE.

Žena-in.cz – ženský online časopis

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE.

S dětmi kolem světa

  • Online video rozhovor níže na stránce ZDE

Ostrovanka bloguje

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE

M.arter

  • Podcast Rodičovská není brzda ZDE