O nás

Kristýna Bodjona

Ahoj!

Jsem Kristýna  a momentálně jsem na mateřské dovolené se svými dětmi Bryankem a Aidenkem. Po dobu pěti let jsem žila v západní Africe, v Togu, kde jsem pracovala, vdala se, založila rodinu a pak se vrátila zpět do České republiky.

Skrze můj blog jsem se rozhodla s tebou můj životní příběh sdílet a zároveň ti přiblížit západní Afriku tak, jak ji určitě neznáš. 

Nebaví tě číst? Nebo na čtení nemáš čas? I na to jsem myslela. Poslechni si tedy podcast Máma z Afriky. 

Navíc ti v mém e-shopu nabízím skvělou přírodní africkou kosmetiku a další produkty, které mají za cíl vnést trochu multikulturality na náš trh.

Landry Bodjona

Součástí týmu je  můj manžel Landry, který pro vás dělá videa na YouTube a IGTV. Ve videích odpovídá na vaše dotazy a snaží se vyvrátit některé předsudky vůči Africe. Landry mi mimo jiné poskytuje vhled do afrického chápání, chování a sdílí se mnou africké tradice, historii a další příběhy.

Markéta Jelenová

Na projektu Máma z Afriky však nepracuji sama. V týmu mám i skvělou maminku holčičky Emily, Markétu, která stojí za výrobou Macramé a která má na starosti poradenství ohledně péče o kudrnaté afro vlásky. Mimo jiné přichází se zajímavými tématy na blog či do podcastu a pomáhá mi směřovat projekt směrem, kterým má. 

Martina Osičková

Martina má na starosti téma rasové diskriminace, vyvracení mýtů o Africe, přistěhovalectví, integraci míšených dětí ve společnosti a další témata s tím spojená. Martina vystudovala Mezinárodní vztahy, věnuje se vzdělávání a aktivně se zajímá o problematiku tolerance a respektu ve společnosti. V neposlední řadě je Martina maminkou míšené holčičky. Její aktivitu můžete zaznamenat na Integrace míšených dětí.

 

 

Vize webu Máma z Afriky

Možná si kladeš otázku, proč jsem vůbec web Máma z Afriky zakládala? Nebylo to úplně bezmyšlenkové. Zaprvé mi přišlo, že lidé toho ví o Africe stále velice málo a mají mnohé předsudky, které se neshodují s realitou. Proto jsem se rozhodla psát více o mém životě v Togu, abych reálně popsala, jak to v Africe chodilo a zároveň chci představit trochu africké historie a africké tradice a kuriozity

Nicméně představení Afriky nebylo to jediné, na co jsem při zakládání webu myslela. Mým dalším cílem je představit přírodní kosmetiku, kterou Afrika nabízí a která je jednou z nejlepší na světě, díky svému čistě přírodnímu složení. Produkty, které nabízím můžete objevit na mém E-shopu s dotykem Afriky.  

V neposlední řadě, je mojí vizí zjednodušit integraci menšinových míšených dětí do české společnosti. Možná teď kroutíš hlavou a říkáš si, že míšené děti jsou kladně přijímané naší společností. Ano, ve většině případů, jsou přijímány kladně, nicméně najdou se i jedinci, kteří to těmto dětem znepříjemňují. Navíc, naše společnost je stále málo multikulturní a většinově bělošská, což s sebou nese určité důsledky.

Míšené děti nemají na trhu hrdiny, se kterými by se mohli ztotožnit, oblečení je také převážně západního stylu a kosmetika také není vždy adaptovaná na jejich kůži a vlásky. Toto míním změnit a doufám, že mezi mými čtenáři a posluchači najdu takové, kteří mi s mojí vizí pomohou.

Napsali o mně:

Hatefree Culture

 

Itálie v Brně – blog o neobyčejném životě s Italem

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE.

Žena-in.cz – ženský online časopis

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE.

S dětmi kolem světa

  • Online video rozhovor níže na stránce ZDE

Ostrovanka bloguje

  • Rozhovor se mnou si můžete přečíst ZDE

M.arter

  • Podcast Rodičovská není brzda ZDE

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme.

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!!

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji!

Lenka E. Černá