Motivace

Pozitivní myšlení a posílení osobní motivace – pojmy, které jsou v posledních letech čím dál tím více diskutovány a propagovány. Málokdo dnes může říci, že takové pojmy slyší poprvé. Před skoro deseti lety tomu však bylo jinak. Já jsem se opravdu nenarodila s vlastností přirozeného optimismu a pozitivního myšlení. Ani jsem k tomu nebyla nijak cíleně vedena či vychovávána. Přesto jsem si k němu našla svojí cestu a od té doby se mu neustále učím a používám ho ke svému osobnímu rozvoji.

Louise Hay

Tato úžasná americká motivační koučka byla první, která mi otevřela dveře do světa pozitivního myšlení a osobního růstu. Proslula především díky učení sebelásky a poukázala na to, jak fyzické nemoci souvisí s psychikou člověka. Mohu doporučit videa na jejím YouTube kanálu a kultovní díla jako Miluj svůj život, Síla myšlenky, aj. Nepostradatelné jsou také její každodenní afirmace, kterými postupně přeprogramováváte vaši mysl.

Wayne Dyer

Další skvělý motivační kouč, který doplňoval v mém samovzdělávání výše zmíněnou Louise Hay. Wayne Dyer mimo jiné učí jak v člověku probudit kreativitu, jak poslouchat svoje vnitřní volání a jak rozpoznat, co je smyslem života každého z nás. Stejně jako u Louise doporučuji jeho YT kanál a knihy Změňte své myšlenky, změňte svůj život či Splněná přání.

Paulo Coelho

U tohoto brazilského autora a filozofa doporučím snad všechny jeho knihy. 🙂 Myslím, že knihu Alchymista snad ani nemuím představovat, nicméně každý by si ji měl povinně přečíst. Já ji četla asi 100x. 🙂 Takže jen namátkově doporučím Mnich, který prodal své Ferrari, Láska – vybrané citáty

Eckhart Tolle

Eckhart Tolle, spiritualistický učitel, významný především pro svoje učení o bytí v přítomnosti. Za přečtení stojí Moc přítomného okamžiku.

Lucie Kolaříková

Psycholožka a učitelka sebelásky, Lucie Kolaříková, se už od roku 2011 věnuje tématům léčení vnitřního dítěte a jak pustit strach a stres. Lucie vydala i první odbornou knihu o sebelásce na českém trhu. Pro všechny, kdo by rádi absolvovali program Škola sebelásky od Lucie Kolaříkové, se mohou přihlásit ke kurzu TADY.

Mé top motivační citáty

  • „Dělejte to, co milujete a milujte to, co děláte.“ Louise Hay
  • „Síla je v přítomném okamžiku.“ Louise Hay
  • „Tajemství života je sedmkrát padnout a osmkrát vstát.“ Paulo Coelho
  • „Uvidíte to, až tomu uvěříte.“ Wayne Dyer
  • „Buď mrzutý nebo se začni motivovat. Obojí je tvá volba.“ Wayne Dyer
  • „Od minulosti vás může osvobodit pouze přítomnost.“ Eckhart Tolle
  • „I strom byl jednou pouhým semínkem“

Další motivační citáty můžete objevit v jednotlivých povídkách v rubrice Africké povídky.