Moringa Máma z Afriky

Moringa

Moringa olejodárná

Moringa olejodárná, označovaná také jako jedlý strom, pochází původně z indických Himalájí. Odtud se postupně rozšířila až do Afriky a dalších částí světa tropického pásma. V období starověké Indie používali léčitelé moringu jako tzv. životabudič, jelikož byla známá pro svoje účinky v boji proti únavě. Moringa byla dokonce podávána indickým bojovníkům a věřilo se, že je její mocné účinky ochrání před zraněním.

 

Složení moringy

 

A teď to důležité! Z jakých látek se vlastně moringa skládá a co způsobuje, že je tak zdraví prospěšná. Na začátek je nutné zmínit, že moringa obsahuje až 46 antioxidantů a velké množství živin! Všechny tu vyjmenovávat nebudu, ale zmíním alespoň ty, dle mého názoru, nejdůležitější.

  • Vitamin C je velmi důležitý pro dobrou imunitu a obranyschopnost. Moringa ho obsahuje 7x více než citrusové plody.
  • Vitamin E je silným antioxidantem a je velice důležitý v době těhotenství.Právě jeho nedostatek se projevuje zvýšenou únavou.
  • Vitamin A pomáhá k dobrému zraku a má blahodárné účinky na vlasy a nehty. Ideální je jeho kombinace s vitamínem B, C a D.
  • Vápník je stěžejní pro pevnost kostí a zdraví zubů. 

    Je velmi důležitým minerálem pro kojící ženy. Správné vstřebávání podpoříte spolu s vitamínem C. Právě proto je moringa je jednoduchým řešením. Navíc obsahuje více vápníku než mléko. Vzhledem k přírodnímu původu je vhodná i pro těhotné a kojící ženy.

  •  

    V neposlední řadě musím zmínit železo, jehož nedostatek se také podílí na zvýšené únavě, ale také bolestech hlavy. Možná víte, že doplňky stravy z lékárny jsou pro tělo velmi těžce vstřebatelné, a navíc zatěžují ledviny. Proč tedy nezkusit staletími ověřenou přírodní cestu? 😊

 

Moringa jako antioxidant

O antioxidantech se dočteme všude, víme však, co to znamená a proč jsou pro naše zdraví prospěšné? 

Vlivem špatného životního stylu a bytí ve znečištěném prostředí vzniká v našem těle množství volných radikálů, které ve větším množství mohou způsobit škodlivý oxidační stres. Ten pak vede ke vzniku známých civilizačních a chronických onemocnění, jako třeba cukrovka, infarkt, poruchy imunity, atd. Antioxidanty přirozeně zbavují tělo volných radikálů.

 

P.S. Antioxidantem je díky obsahu resveratrolu i červené víno 🙂

 

 

Nadchla vás moringa stejně jako nás? Zakoupit si ji můžeš ihned na mém e-shopu

Please follow and like us:

Zanechte odpověď