balzam na rty Máma z Afriky

Balzám na rty

Bez balzámu na rty se snad nikdo z nás neobejde! A co takhle vyrobit si svůj vlastní v bio kvalitě? Pojďme na to, tady je jednoduchý recept, který zvládne každý.

 

Ingredience:

 

15g kakaového nebo bambuckého másla

 5g mandlového oleje lisovaného za studena 

1čl jojobového oleje – volitelné

 esenciální oleje dle naší volby – volitelné

 

Postup výroby:

Ve vodní lázni rozpustíme kakaové máslo. Poté vmícháme mandlový, případně jojobový olej. Nakonec přidáme pár kapek esenciálních olejů. Dobrou volbou může být například pomerančová, meruňková nebo mentolová esence. Výslednou směs nalijeme do připravených kelímků nebo tyčinek určených na balzámy na rty. Pak už stačí nechat vychladnout a těšit se na první použití!

 

Balzám je opravdu lehoučký a poskytuje dlouhotrvající hydrataci, která zanechává vaše rty vláčné. Balzám je při pokojové teplotě dostatečně tuhý. Másla lze částečně nahradit včelím voskem.

 

 

Jednou z výhod vlastnoručně vytvořeného balzámu je, že se skládá z toho, co si do něj opravdu dáte. Můžete zkoušet různé vůně, hotové balzámy můžete ozdobit vámi vytvořenými designovými nálepkami a potěšit tak třeba rodinu nebo přátele malým voňavým dárečkem v podobě péče o rty, která se při mrazivých dnech v zimě nebo horkých a suchých dnech v létě náramně hodí.

Balzám na rty kakaové máslo
Please follow and like us:

Zanechte odpověď