Nutela z avokáda

První recept ze zdravé stravy, který tu zveřejním, bude Nutela z avokáda! Začínám tedy rovnou velkou peckou, kterou si pro mě přichystala úžasná Katka, maminka tří dětí a zakladatelka blogu Kuchyně bez hranic. Na blogu najdete nejenom skvělé zdravé recepty, které můžete naservírovat i dětem, ale můžete si pořídit i kuchtící krabice. Že nevíte, o co se jedná? Je na čase to zjistit. Mrkněte tedy na blog Káti a zjistěte, co vám nabízí :-).

Recept nutela z avokáda

Předpokládám, že vaše děti milují mlsání. A vy, kdo tvrdíte, že ne, tak kecáte :-). Zkuste tedy vyzkoušet tento zdravý, rychlý a méně kalorický recept. Nezapomeňte hlavně při vaření zapojit i vaše děti! Dost ale povídání kolem a pojďme se ihned pustit do receptu. Sama už se nemůžu dočkat, až vám to tu vše sepíšu! Co budete potřebovat?

  • Lžíce medu či javorového sirupu
  • 15 g kakaa (karobu)
  • Avokádo

Všechny ingredience vložte do mixéru a rozmixujte na jemno kaši. Hotovou nutelu z avokáda skladujte v lednici.

Nutela je výborná na palačinkách, ve snídaňové kaši či na čerstvé bagetě.

Malý pomocník

Děti se mohou pokusit pomoci při vydlabování avokáda. Nechte je také vkládat kousky avokáda do mixéru.

Nutela z avokáda

Avokádo

Čím je avokádo tak výjimečné? Jak je zdraví prospěšné? Jaké důležité živiny obsahuje?

Věděli jste, že avokádo není zelenina, ale ovoce? Ano, je to tak. Chuťově byste to asi neřekli, ale z botanického hlediska se jedná o ovoce. Je veliká škoda, že avokádo musíme dovážet ze zahraničí, protože kdyby se pěstovalo nás, tak jsem si 100 %, že bychom ho zařazovali o dost více do našich jídelníčků. Já ho v Tog konzumovala na denním pořádku a věřte, že není nic lepšího než čerstvé avokádo s cibulí a rajčetem. Mňááám.

Výživové hodnoty

Avokádo je bohaté na přírodní tuky (tedy ty zdraví prospěšné), draslík (dobrý na nervy), měď, magnézium, fosfor a plno vitamínů (C, E, K, aj.). Pozor! Pro domácí zvířata může být avokádo toxické. Nedávejte tedy psů ani kočkám.

Kosmetika

Avokádo je nepostradatelné i v kosmetickém průmyslu. Z avokáda se vyrábí různé oleje, krémy či kondicionéry. Zajímá vás, jaké výrobky z avokáda český kosmetický průmysl nabízí? Mrkněte ted na stránky biooo.cz a neváhejte si něco objednat!

Please follow and like us:

Zanechte odpověď