Základní informace o Togu

Abyste vůbec věděli, kam jsem to jela, tak mi přijde vhodné představit základní informace o Togu.

Togo je malá země na pobřeží v západní Africe, jejímiž sousedními zeměmi jsou Ghana, Benin a Burkina Faso. Úředním jazykem je francouzština, nicméně země má více než 20 kmenových jazyků, z nichž nejpočetnější je kmen Ewe, žijící převážně na jihu země a Kabyé, žijící převážně na severu. Mezi uznaná náboženství patří křesťanství, islám a animismus (více v Kuriozity z Toga).

Kolébka voodoo

Togo je také známo svým tradičním praktikováním voodoo. V Lomé se dokonce nachází největší tržiště s voodoo atributy na světě, díky němuž je země považována za kolébku voodoo. Tomuto tématu se chci do budoucnosti ještě věnovat :-).

Hlavní město Lomé patří k těm rozvinutějším městům v západní Africe. Ve městě se nachází velké množství bank, z nichž nejznámější jsou UTB, Orabank či Diamond bank. Najdeme i kvalitní hotely, např. Sarakawa či Hotel 2 Fevrier. Nechybí ani zahraniční supermarkety a obchody s bytovými dekoracemi. Tyto obchody jsou však velice drahé a průměrný občan Toga, si nákup věcí nemůže dovolit. Na druhou stranu město postrádá nákupní centrum. Veškeré nákupy oblečení, elektroniky, knih, domácích potřeb atd. se uskutečňuje na speciálních tržištích, z nichž největší je Grand Marché. Nejjednodušším způsobem dopravy je využití taxi služby či pro odvážnější zemidian neboli mototaxi.

Tožské vesnice si zachovávají své tradice a jsou velmi špatně napojené na silniční komunikace.

Základní informace o Togu:

Hlavní město: Lomé

Obyvatelstvo: cca 6 milionů

Měna: frank CFA

Politický systém: Prezidentský

Aktuální prezident: Essozimna Gnassingbé Eyadéma

Pro více informací doporučuji tuto stránku.

Please follow and like us:

Zanechte odpověď