Kdy dochází k tvorbě identity? Dá se s ní v průběhu života pracovat? Jak vychovávat děti s více kulturami? Jak je naučit pozitivně přistupovat ke své odlišnosti a jak je naučit reagovat na nepříjemné situace vyvolané společností? O tom všem bude náš dnešní podcast Tvorba identity vol.2: rozhovor s psycholožkou a učitelkou sebelásky, Lucií Kolaříkovou. Podcast navazuje na první část – Tvorba identity míšených jedinců.
Něco málo o Lucii Kolaříkové
Lucie má vystudovanou psychologii v Německu, kde se také zabývala interkulturní komunikací a meditací. Zároveň se věnuje spirituálnímu a emočnímu rozvoji a momentálně vede kurzy sebelásky. Ve svých kurzech vás naučí jak bojovat se svým vnitřním strachem, jak začít věřit sami sobě či jak v sobě korigovat nutkání mít neustálou kontrolu nad věcmi ve svém životě.
Lucie je mimo jiné i maminkou dcery, která je napůl Balijka a řeší tu samou otázku jako já, jak správně vychovávat děti s více kulturními kořeny. Proto jsem si ji pozvala do podcastu Máma z Afriky a zeptala se jí na pár otázek v této tématice.
Co se v rozhovoru s Lucií Kolaříkovou dozvíte
- Kdy dochází k tvorbě identity
- Jak naučit míšené děti pozitivně vnímat svoji odlišnost
- Jak řešit s míšenými dětmi barvu jejich kůže
- Jak vychovávat míšené děti, když jeden z rodičů chybí
- Mnohé další
…
Podcast Tvorba identity vol.2: Rozhovor s psycholožkou Lucií Kolaříkovou můžete poslouchat i na dalších podcastových platformách jako Podbean, Spotify, Apple podcasts, Google podcasts či České podcasty. Nezapomeňte mi zanechat reakci a poprosím o sdílení s vašimi známými. Budu ráda, když mě budete sledovat na sociálních sítích a přihlásíte se k odběru mého měsíčního newsletteru.
Pingback: Rozhovor s Dianou Duru: "Rasismus jsem poprvé pocítila ve školce" - Máma z Afriky