Metoda pro maximální hydrataci

Metoda pro maximální hydrataci

Dnes vám přináším na vyzkoušení zase něco nového, a to je MAX HYDRATION METHOD neboli metoda pro maximální hydrataci. Tato metoda je naprosto skvělá a vedle ostatních funguje naprosto báječně!

Při svém studiu o afro míšených vlasech čerpám hlavně za hranicemi našeho kontinentu a snažím se zjišťovat, jak péče probíhá i v jiných koutech světa. Zaměřuji se především na oblasti, kde jsou na takové vlásky zvyklí, připravení a mají metody, které jednoduše fungují. No a tyhle metody, tipy a triky vám pak přináším sem na web, případně vás je učím v naší skupince na Facebooku nebo při osobním poradenství.

Tak pojďme na to!

Co je metoda maximální hydratace?

Tato metoda, která je poměrně nová, jelikož vznikla v roce 2014, byla jako jedna z dalších vyvinuta přesně pro potřeby přírodních kudrnatých a afro vlasů, které mají veliký sklon k tomu být suché. A to i po tom, kdy jim dáte podle vás vše, co potřebují. Takže když už si opravdu nevíte rady, pak je toto přesně pro vás. Hlavním cílem je přivést hydrataci přímo do vlasů a skutečně ji tam uzamknout.  Zkusme tak společně přivést kudrny zpět k životu.

Co budeme potřebovat:

  • Jablečný ocet
  • Bentonitový jíl
  • Hydratační kondicionér
  • Leave in kondicionér
  • Gel

A co s tím budeme dělat? No přeci zázraky na počkání. Takže…

Máme před sebou pět kroků k lepším vlasům. V původní verzi je kroků šest, ale záměrně jsem se rozhodla vynechat krok číslo jedna. Krokem číslem jedna je Cherry Lola treatment. Je to proteinová kúra a najdete ji případně na konci článku, pokud budete chtít vyzkoušet. Kúru však doporučuji pouze pro dospělé vlasy, u kterých víte, že snášejí dobře protein.

1. Jablečný ocet

Metoda pro maximální hydrataci musí začít s čistými vlásky. Takže vlasy řádně opláchneme jablečným octem. Namícháme roztok 1:2, jeden díl octu a dva díly vlažné vody, případně lze přidat lžičku jedlé sody pro silnější čistící účinek. Vlasy polijeme a masírujeme abychom odstranili nánosy produktů, nečistoty a mastnotu. Poté spláchneme vodou.

2. Kondicionér

Vlasy rozdělíme na sekce a na každou sekci řádně aplikujeme kondicionér.

Rozčešeme a kondicionér necháme působit co nejdéle – ideální doba je cca 10 minut a poté opět opláchneme vodou.

3. Bentonitový jíl

Smícháme jeden šálek jílu s 2-3 šálky vlažné vody a já osobně doporučuji přidat lžíci oblíbeného oleje – avokádový, olivový, meruňkový… (více o olejích zde)

Nezapomeňte nanášet po sekcích – dostanete tak směs všude a vyhnete se zamotání, cuchání a uzlům. Necháme opět 10-15 minut působit a jemně vymyjeme.

4. Leave in

Použijte oblíbený leave in, naneste a nechte působit. Neoplachujte.

5. Gel

Aplikujte gel a upravte do požadovaného tvaru, můžete natáhnout, použít finger coiling, banding atd…

No, a až to uschne, tak to bude super! 🙂 

Moje osobní doporučení je provádět metodu jednou za měsíc v rámci hloubkového čištění – místo šamponu na hloubkové čištění je tu právě použit jablečný ocet a bentonitový jíl. Na 4c doporučuje zakladatelka požívat každý týden – ale s tím já se osobně neztotožňuji, protože každé hloubkové čištění je velký zásah.

A na závěr vynechaný první krok – Cherry Lola treatment

Smícháme 2 šálky plnotučného bílého jogurtu s 10 kávovými lžičkami tekuté aminokyseliny a přidáme 2 lžičky jedlé sody.

Doba působení cca 15 minut.

V případě potřeby a větší citlivosti vlasů na protein doporučuji dát měne aminokyseliny nebo ji lze vynechat a nahradit tekutým hedvábím, hrachovým nebo jiným proteinem.

Vyzkoušejte a dějte mi vědět jaký má metoda maximální hydratace efekt u vás 😊

Please follow and like us:

Zanechte odpověď