TAMA Cosmetics

TAMA Cosmetics je společnost, vyrábějící přírodní africkou kosmetiku, z Ghany. Mezi hlavní produkty patří nerafinované organické bambucké máslo a bambucké koupelové výrobky.

Jako jedna z mála ghanských kosmetických společností, je TAMA Cosmetics certifikována společností ECOCERT, USDA národním programem a prošla rozsáhlou notifikací CPNP systému na úrovni EU .

Historie

TAMA Cosmetics vznikla díky zakládající organizaci SeKaf Ghana, která se zabývá exportem surovin v Ghaně. Později, v roce 2004, se společnost začala více soustředit na vývoz ořechů stromu karité. V roce 2006 se záměrem organizace stala podpora a zlepšení ekonomického statutu venkovských žen, které sbírají a zpracovávají ořechy karité.

V roce 2008 SeKaf inauguroval první SeKaf vesnickou výrobnu bambuckého másla v Tamale, jelikož se právě tam místní ženy shromažďovaly při kolektivní výrobě nerafinovaného bambuckého másla prémiové kvality.

SeKaf blízce spolupracuje s vesnicí v Tamale a aktuálně kupuje ořechy karité od cca 5000 žen.

Mise TAMA Cosmetics

Dodávat vysoce kvalitní organické kosmetické produkty a pomáhat tak venkovským ženám zlepšit jejich ekonomický status a pomoci jim v otázce chudoby.

SeKaf zejména dohlíží na to, že jsou venkovské ženy za svojí práci adekvátně ohodnoceny a poskytuje jim školení v pěstování a zpracování ořechů karité. Nově společnost spouští pilotní programy v oblasti vzdělávání pro negramotné ženy ve vesnicích.

Zanechte odpověď

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme.

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!!

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji!

Lenka E. Černá