Přírodní kosmetika

Černé mýdlo

Slyšeli jste už někdy o africkém černém mýdle? Nemyslím, to přibarvené mýdlo vyráběné v Evropě či USA. Mám teď na mysli opravdové přírodní černé mýdlo, které se typicky vyrábí v západní Africe. Jestli že ne, tak to pojďme rychle napravit. V dešním článku vám představím historii afrického černého mýdla, složení a jeho účinky na pokožku a vlasy. Věřte, že kdo jednou toto přírodní mýdlo zkusí už nebude kupovat nic jiného.

Historie černého mýdla

Černé mýdlo je tradičně vyráběno ženami v Ghaně a tajemství jeho výroby je předáváno z generace na generaci. Mýdlo má svůj původ v severním regionu Ghany a jeho výrobou se zabývají kmeny Anago či Alata. Dle těchto kmenů se také v místní řeči mýdlo nazývá Alata Samina, což v překladu znamená černé mýdlo.

Výroba černého mýdla

Slupky plantážních banánů jsou sušené na slunci a poté jsou pečené v peci. Musí se držet určitá teplota, aby nedošlo k jejich poškození. Právě pečení banánových slupek určuje finální barvu mýdla. Přidáním ostatních surovin dochází k ovlivňování konzistence mýdla od velmi tvrdého až po tekuté při přidání vody. Pravé přírodní africké mýdlo poznáte podle textury a barvy. Mýdlo by nemělo být černé, i když název t popírá, ale hnědé. Jestli je mýdlo velice tmavé, tak je pravděpodobně přibarveno. Instruktážní video, jak se vyrábí černé mýdlo najdete ZDE.

Složení

Přírodní černé mýdlo obsahuje slupky plantážních banánů, kakaové lusky, palmový olej, kokosový olej, esenciální oleje, vitamin A, E a železo.

Využití černého mýdla

Již dlouhá staletí využívají afričané účinků černého mýdla k péči o svoji pokožku. Díky černému mýdlu je pokožka jemná, hebká, zbavená všech nečistot a mastnot. Africké mýdlo dále pomáhá léčit ekzematickou pokožku a zbavuje ji pigmentových skvrn, které se tvoří zejména míšených jedincům.

  • Základní péče o kůži
  • Pomáhá léčit ekzematickou kůži
  • Pomáhá v boji proti bílým pigmentvým skvrnám
  • Odstraňje make-up

Pokračujte ve čtení rubriky přírodní kosmetika ZDE.

Please follow and like us:

Zanechte odpověď

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme. Please follow and like us:

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!! Please follow and like us:

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️ Please follow and like us:

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji! Please follow and like us:

Lenka E. Černá