Proč jsem proti finanční pomoci Africe ze Západu

V této epizodě vyjádřím svůj názor na finanční pomoc Africe ze Západu.

Proč nesouhlasím s aktivitami “neziskových společností” ?

Proč si nemyslím, že je dobře, aby lidé ze Západu šířili “osvětu” do Afriky?

Co způsobuje finanční pomoc v Africe?

Proč by si Afričané měli pomoci sami?

Jaké řešení nabízím?

Poslechněte si dnešní epizodu a vše se dozvíte.

Máte dotaz? Chcete okomentovat? Kontaktujte mě na email mamazafriky@gmail.com

nebo mi nechejte komentář tu.

Nezapomeňte sledovat mé stránky mamazafriky.cz a přihlašte se k odběru mého měsíčního newsletteru.

Please follow and like us:

4 názory na “Proč jsem proti finanční pomoci Africe ze Západu”

  1. Naprosto souhlasim, Uganda to má podobně. Historicky misionáři se snažili převést Ugandu na ´´správnou´´ víru. Po prvním neúspěchu, je začali motivovat finančně. A ejhle teď je to standard a to nejen ve slabší vrstvě. Když jsem byla v nemocnici, zdravotnice, co mi dávala kapačku se mě ptala na sponzora, protože si chce pořídit rodinu. Dospělá, evidentně vzdělaná žena se slušným zaměstnáním. Bohužel největší problém je přístup Evropanů, zvlášť Británie, která to má jako vykoupení za období kolonizace. Nejhorší je období Vánoc, kdy se odklikne příkaz na školný uganďátkům a jupíjej. Nikdo už neřeší, kam reálně peníze jdou – že se třeba děti ve jménu lepšího života unáší od rodin, nebo odvedou do internátu, kde žijou ještě v horších podmínkách, zaplacené vzdělání je jen jako a děti nakonec neumí ani číst a psát. Psala jsem o tom dokonce i článek, ale je smutné, že celá tahle pomoc ve finále často napáchá víc škod než užitku. Bohužel.

  2. Rozhodně stojí za to podporovat lidi v nouzi u nás i kdekoli ve světě. Jen se to prostě musí dělat dobře. Dárce si musí ověřit, že neziskovka je dobrá a pomáhá smysluplně.
    Například dílo https://www.marysmeals.cz/ si jako jeden z povinných požadavků pomoci klade aktivní zapojení místní komunity. Podporují se místní farmáři a celý projekt se pravidelně kontroluje a vyhodnocuje. Jeden z cílů je, aby se místní komunita, díky vzdělání, sama postavila co nejdřív na vlastní nohy.
    Do podobně dobře připravených projektů dává obrovský smysl přispívat

  3. Pingback: White savior komplex - Máma z Afriky

Zanechte odpověď