O E-shopu

Když jsem se skoro po 6 letech vrátila zpět do České republiky, tak mi začaly chybět přírodní africká kosmetika a potraviny, které jsem po dobu mého pobytu v Africe dennodenně používala. Vydala jsem se tedy do největších kosmetických řetězců a zjistila, že ne jenom, že nejsou nabízené produkty tak kvalitní, ale že valné množství zboží není ani k dispozici. Zrodil se tedy nápad. Náročný na realizaci, nicméně ne nereálný. Nápad na vznik E-shopu Máma z Afriky

Vize e-shopu

Mojí hlavní vizí e-shopu a celkově webu jako takového, je přenést atmosféru Afriky k nám do České republiky. Zvýšit povědomí o tomto krásném kontinentu a dát vám možnost zkusit jeho plody přírody. V mém sortimentu tedy nesmí chybět typické africké suroviny jako bambucké máslo, černé mýdlo a africké oleje.

Mojí hlavní cílovou skupinou jsou míšené děti a jejich maminky. Na základě mých zkušeností s maminkami míšených dětí vím, že ne vždy maminky ví, jak o míšené vlásky pečovat. Proto mám rubriku Péče o kudrnaté dětské vlasy a na mém e-shopu nabízím produkty, které takovým vláskám vyhovují. Produkty jsou pečlivě vybírány a jsou kontrolovýny Curlsbotem – aplikací, která schvalje, zda jsou produkty vhodné pro kudrnaté vlasy. Takové produkty jsou i ne-afrického původu.

Mimo jiné se také soustředím na podporu menšinové skupiny míšených dětí, kteří pro sebe těžko v České republice nachází produkty či hrdiny knih, se kterými by se mohli ztotožnit. Toto míním změnit a doufám, že díky mým aktivitám, se jednou i v naší malé zemi, která se pomalu otevírá světu, budou cítit jako plnohodnotní občané, kteří do společnosti zapadají.

Co e-shop nabízí

Momentálně nabízím 100 % přírodní africkou kosmetiku, vyráběnou skupinkou žen z Ghany, které si své techniky výroby předávají z generace na generaci. Produkty jsou vyráběny ručně a obsahují čistě přírodní složky. Mezi můj hlavní sortiment patří vlasová kosmetika a péče o pokožku. Výrobky jsou vhodné i pro děti a miminka – hlavně na opruzeniny a jedince s velmi citlivou až ekzematickou pokožkou.

Mimo africkou kosmetiku nabízím i kosmetiku Organic Shop, Urtekram a další.

Dále e-shop nabízí výrobu personaliovaných pletených náramků, ručně vyráběnou dekoraci macramé a odvětví papírnictví, kde nabízím můj e-book a diáře s animací Belly a Chrise.

Recenze

Shea máslo krásně voní, snadno se roztírá a syn má po něm viditelně lepší pokožku. Afro vlásky to samé, jen se to nesmí s tím máslem přehnat, vlasy mu takto voněli dva dny. Až nám dojde, určitě znovu koupíme.

Kristýna

Můj syn velmi trpěl na suchou pokožku a od té doby co jsme začli používat tento produkt tak už suchou pokožku nemáme a na vlásky a na úpravu vlasů za nás top !! Určitě už budeme kupovat jen tento produkt velmi doporučuji!!!

Dorotea

Dobrý den, chtěla bych poděkovat paní Markétě Jelenové. Tuto paní jsme potkala na Facebooku ve skupině , která řeší kudrnaté vlasy. Žádala jsem o pomoc , protože jsem již nevěděla kudy kam. Markéta mi poradila přípravky, postupy a navrhla možná řešení mého problémů. Vybrala se mnou přípravky , které se hodí pro me jemné vlasy a trpělivě pomáhala s výběrem. Místo abych připravky přikupovala jeden za druhým zaměřily jsem se na přípravky , které se na mou hřívu hodí. 😀. Začínám novou cestu a začíná se dařit. Nyní mi Markéta pomáhá s výběrem dalších pomocníků a já se těším z její přízně. Co víc dodat. Doporučuji ♥️❤️♥️

Šárka H.

Perfektní konzultace formou webináře na téma afro vlasů. Děkuji!

Lenka E. Černá