Proč jsem začala psát blog

Tento článek je věnovaný nejenom všem zvědavcům, kteří chtějí vědět, proč jsem začala psát blog, ale především maminkám na mateřské dovolené, které možná, jako nedávno já, pátrají po tom, jak se realizovat a čemu se do budoucna věnovat. Potěšilo by mě, kdybych tímto článkem některou maminku namotivovala a povzbudila ji k tomu, aby se do nějakého nového projektu ještě na mateřské pustila. Však jsme přeci na dovolené, že? Hihi.

Proč jsem začala psát blog

Neposedný vodnář

Takže k věci. Proč jsem začala psát blog? Víte, jsem vodnář. Ti, kdo se vyznají v astronomii vědí, že my vodnáři jsme nejenom naprosto skvělí lidé (jsem musela, všichni vodnáři please follow 😀 ), ale také velice nespoutaní. Nemáme rádi rutinu, jsme vrtkaví (tím, se možná vysvětluje ten cestovatelský zápal) a já osobně se snadno začnu nudit. Zároveň jsme tvořiví a rádi jdeme proti proudu. Mě třeba většinové názory nevadí, ale vždy si najdu nějaký detail, kterým se ráda odliším :-).

Myšlenka na práci

To jsem to zatím moc nevysvětlila, co? Už jdu na to. No vzhledem k tomu, že jsem takové povahy a mám děti, o které se full-time starám, tak mi tento stav trochu zavání tou nemilou rutinou. Už tři měsíce po porodu prvního syna, jsem přemýšlela, co bych mohla podnikat. Věnovala jsem se doučováním anglického jazyka a pak jsem přešla na plný úvazek jako obchodní manažerka jednoho obchodu. Připomínám, že v tu dobu jsem byla v Togu. Pak jsem asi rok nepracovala. Sice jsem sem tam doučovala, ale říkala, jsem si, že je potřeba trochu zvolnit.

Osud si zahrál

Nedávno mi ale přišla do života další novinka, která opět změnila vše, co jsem doposud plánovala. O jakou novinku se jedná, vám časem vyklopím. Teď na to ještě není správná doba. Ta novinka způsobila to, že jsem najednou nevěděla, co dál. Jak se budu jednou realizovat? Jakou práci budu jednou dělat? Nestudovala jsem ty všechny školy úplně zbytečně? Prostě a jednoduše se mi zbořil domeček z karet.

Točení se v kruhu

Já však nejsem z těch, co se litují. Položila jsem si otázku. Chceš být jednou úspěšná? Chceš využít všechny dovednosti, které sis pracně vybudovala? Potřebuješ se realizovat i v něčem jiném, než v úklidu domácnosti, starání se o děti a chození na nákup? Odpovídala jsem naprosto jednoznačně ANO. Jenže, co máma na mateřské s dvěma malými dětmi může dělat? No, jestli je nechcete dát do jeslí, což jsem rozhodně nechtěla, tak toho moc nezbývá. Napadlo mě jít dál studovat. Ale co? Bavila by mě andragogika či nějaký kurz personalistiky. Jenže! Školy na tento obor dálkově neberou a prezenčně to opravdu nedám. Navíc, úplně nevím, jestli bych studia při aktuálním zápřahu dělala poctivě. Kurzy také nepřipadaly v úvahu, jelikož jsou všechny velice nákladné. Takže i tuto variantu jsem zavrhla. Jednoduše jsem se točila v kruhu.

Kamarádka nejlepší rádce

To, že jsem můj plán myslela vážně, znamenalo, že jsem o tom s kamarádkami dost mluvila. Sem tam mi někdo něco doporučil, ale stále to nebylo ono. Až jednou jsem šla ven s mojí dlouhodobou výbornou kamarádkou, která mě zná jak své boty, a začala jsem jí o svém dilematu vyprávět. Netrvalo dlouho a zeptala se mě, proč už dávno nepíšu blog? Mno, nejprve mě to trochu překvapilo. Blog? Nepíše ho každý druhý? Mám o čem psát? Umím vůbec psát? :-D. Začaly jsme to tedy detailněji probírat a najednou začaly puzzle zapadat. Z počátečního skepticismu, se vytvořil zápal a nadšení. To je něco pro nás vodnáře. Máme zase co podnikat :-). Myšlenka mě strašně nadchla a hned druhý den jsem zakládala web Máma z Afriky. Nejzajímavější na tom je, že jsem už jako malá chtěla být spisovatelkou a později žurnalistkou. Možná jsem si to přála tak silně, že se mi to opravdu jednou splní :-).

Začněte na mateřské

Začněte na mateřské dovolené

A teď k vám, milé maminky. Jestli jste stejně neposedné jako já a chtěli byste začít nějaký váš projekt, tak doba na mateřské je ta nejvhodnější. Proč?

  1. Máte čas přemýšlet a rozmyslet si, co chcete začít dělat
  2. Můžete začít postupně a plánovat vše dle vašich možností
  3. Berte to tak, že můžete začít a kdykoliv skončit
  4. Jestli chcete podnikat, stát za vás platí zdravotní a sociální
  5. Odpočinete si od stereotypu

Dá se vše stíhat?

Možná se ptáte, jak to všechno balancuji? Rodinu, domácnost, blog? Velice jednoduše. Na blogu je úžasné to, že nemusíte nikam jezdit a můžete tak pracovat z domova. Nejste navíc omezeni žádným časovým rozvrhem a psát můžete, kdykoliv máte čas. Já třeba píši, když děti spí nebo když jsou výjimečně hodné (to se moc často nestává :-D). Nesmím také opomenout velkou podporu mého muže, který je rád, že jsem konečně našla aktivitu, která mě nabíjí a furt neotravuju. Wait…nebo si možná ode mě chce odpočinout a je rád, že píšu a nemluvím, teď su zmaten.

Jaké ovoce blog přináší

Nakonec bych chtěla ještě zmínit, co pro mě zatím toto krátkodobé psaní blogu znamená. Zaprvé mi to dává pocit té několikrát zmiňované realizace a vidinu toho, že se někam posouvám. Zadruhé, velkým bonusem pro mě je to, že se učím novým věcem, designu, marketingu a dalším věcem, které jsou mně vlastní. V neposlední řadě, mě také dosti nabíjí vaše komentáře, že se vám články líbí a motivujete mě k tomu, abych psala dál. To je pro mě doposud největší výhra a tímto vám velmi děkuji 🙂

Jestli máte na mě nějaké dotazy ohledně start-upů na mateřské dovolené, určitě mě neváhejte kontaktovat. Společně můžeme probrat různé varianty a kdo ví, třeba někomu z vás pomůžu rozjet svůj vlastní business 🙂

Ráda bych vám také doporučila velice inspirativní web maminkatelky.cz, kde se můžete dozvědět plno zajímavých tipů na to, jak začít podnikat na mateřské dovolené.

Než napíši další článek do rubriky motivace, přečtěte si třeba článek Jaké problémy jsme na začátku řešili?

Please follow and like us:

2 názory na “Proč jsem začala psát blog”

  1. Pingback: Máma z Afriky Bilingvní výchova - Máma z Afriky

  2. Pingback: Jak mi neplánované děti změnily osudovou cestu - Máma z Afriky

Zanechte odpověď